Hakkımızda

Bizler 1989 yılında FIT International adında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşuyuz. Misyonumuz ticari olmayan ve herhangi kar amacı gütmeyen projeler sunmaktır. tanri.org bilgilendirme platformu bu projelerden biridir.

Tanrı.org uzun yıllar, fikir hayal hatta uygulanmış bir site olarak bu evrende bir şekilde yer kaplıyordu. Üzerinde dua edildi, çok konuşuldu. Ama şimdi “kervan biraz da yolda düzelir” mantığı ile yola çıktı. İçerinde yazılar, vaazlar ve daha pek çok içerik olmasını hayal ediyoruz.

Hem Hristiyanlara hem de merak edenlere bir sofra hazırlamak istedik işin aslı. Farklı kişilerin / hizmetlerin hazırladığı renkli, bilgilendirici ve çok değerli içeriklerle hoşça zaman geçireceğinizi umuyoruz.

Sitedeki içerikler, farklı ve değerli hizmetlerin hazırladığı ve onların izinleri dahilinde paylaşıldığı, Hristiyan Görüşüne Göre tanrı kimdir temalı, içeriklerdir.

İşin aslı Hristiyanların nasıl bir Tanrı’ya inandığı hakkında doğru yanlış pek çok bilginin dolaştığı bir dönemde Hristiyan İnancını, Tanrısını bir de Hristiyanlardan duyalım istedik.

Sitede, bu tema ile bağlantılı özenle seçilmiş, makaleler, kısa ve uzun videolar, vaazlar, müzik ve bu tarz pek çok içerik bulacaksınız.

Site tamamen amatörce hazırlanmış, hiçbir ticari kaygı içermeden, tamamen kişisel emeklerle oluşturuldu. Diğer yandan böyle bir çalışmadan Tanrı’nın hoşnut da olacağına inanıyoruz.

İyi gezintileri

Sevgilerimizle.

Siz Sormadan Biz Söyleyelim

 
Bu Sitenin Amacı Nedir?

Fark ettik ki farklı inançların tanımladığı, anlamlandırdığı “Tanrı” kavramı birbirinden farklı. A inancına göre Tanrı’nın karakteri, özellikleri, sevip sevmediği şeyler, insandan beklentileri, hatta insan yaşamının anlamı farklı iken B inancına göre bunlar benzer yönleri de olmalarına karşın farklı.

Aynı zamanda Hristiyan inancının tanımladığı Tanrı ile ilgili de doğru ya da yanlış pek çok fikir olduğunu görüyoruz.

O halde, Hristiyanların inandığı Tanrı kimdir, insan nedir, yaşamın anlamı nedir gibi sorulara bir de Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur, İncil) bağlamında bakmak ve merak edenlere, Hristiyanların ağzından, kaleminden, kamerasından, sesinden neye inandıklarını anlatabilecekleri platform oluşturmak istedik.

Niyetimiz kimsenin inancına, değerlerine kabalık etmek kesinlikle değil. Siz şu an bunu okuduğunuza göre bir şekilde bizler sizin zamanınıza konuk oluyoruz. Bundan dolayı size teşekkür ederiz.

Ama diğer yandan da, inancımıza yönelik bilinen yanlış algılara, “kitabınız değiştirildi” gibi iddalara cevap verme hakkımızı kullanmak istiyoruz.

Diğer yandan bu sitenin Hristiyanlar için, teşvik edici kaynakların bulunduğu bir kütüphane olabilmesini de hayal ediyoruz.

Amacı

Kaynaklar

Tanrı.org’da göreceğiniz pek çok içerik, farklı hizmet grupları tarafından yazılmış, çizilmiş materyallerdir. Bunları pek çoğu Tanrı.org tarafından üretilmiş değildir ancak ilgili yerlerin izinleri dahilinde kaynak belirtilerek kullanılmaktadır.
Bu anlamda Tanrı.org farklı kaynakları bir araya getiren, tıpkı farklı kitapların bir araya geldiği bir kütüphane gibi tasarlanmış bir yapıya sahiptir.

Tanri.org tamamen amatör bir amaçla ve ruhla tasarlanmıştır. Bir finans kaynağı yoktur ancak gönüllülerden oluşmaktadır.

İnanç Bildirgesi

Bizi Takip Edin

Çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz. İlginç, samimi, renkli, içe dönük, dışa dönük ve pek çok tarzda insanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.