Kapı Açık


Konu: Müjde
Ayet: Vaiz 3:11

Efendimiz İsa Mesih'in Babası Tanrı’dan sizlere selamet olsun. O, Evrenin Efendisi, her şeyin yaratıcısı ve devam ettiricisi olan Tanrı’dır. O Tanrı ki bizden kendisini bulmamızı, bizim Ona ulaşmamızı beklememiş, ama kendisi bizi arayıp bulmuştur. Hristiyanlık; insanın Yaratıcıya ulaşmaya çabalaması değil, Yaratıcının insana elini uzatıp kendisini tanıtmasının hikayesidir. Dünyadaki bütün inanç sistemleri bunun aksini öğretir. Tanrı, insanı yaratırken kendi ruhundan insana üfleyerek onu yaşayan bir can yaptığında, bunun yanında bir de eşantiyon verdi. O, her insanın ruhuna sonsuzluk kavramını koydu. Bunu, kendisini tanımayı arzulamamız için yaptı.

Tanrı, kendisinin var olduğunu, yaşayan, dinleyen, gören ve seven bir Tanrı olduğunu; sadece ve sadece Onun gerçek Tanrı olduğunu bize göstermeyi arzular. O'na arayanlar, Onu tanımayı arzulayanlar için bir saniye bile beklemeden harekete geçecektir ve onların Rabbi olduğunu yüreklerine fısıldayacaktır. İnsanların bunu anlaması gerekiyor. Bütün insanlık Rab'den uzak ve O'nu unutmuş durumda. O'nun Tanrı olduğunu ve Tanrı'nın her bir cana özel bir şekilde kendisini göstermek istediğini anlamamız gerekiyor.

Tanrı dualara kulağını eğmekten ve yanıt vermekten vazgeçmez. O kullarını sevmekten ve bereketlemekten vazgeçmez. O evlatlarının Babası olmaktan asla vazgeçmez. Eğer O'ndan uzaktaysanız, O'ndan isteyin, size kendisini tanıtsın… ihtiyaçlarınızı O'na sunun. Onun kapısını çalmaktan vazgeçin artık, Onun kapısı zaten açık. Açık bir kapıyı çalmak boşa zaman kaybetmektir. Girin içeri.

Tanrı herkesin dualarına karşılık verir. O'ndan uzakta olana da O'na yaklaşmak isteyene de. O bizim kendisinin Tanrı olduğunu anlamamızı arzu eder. Size öyle harikulade bir şekilde yanıt verecektir ki; O'nun Tanrı olduğu konusunda hiçbir şüpheniz kalmayacaktır. O'na yaklaşın, O'nu arayın, bulacaksınız!

           Zayıflıkta insanın yapabileceği çok şey yoktur, ama Tanrı’nın gücü, güçsüzlükte tamamlanır. Her şeyi kendi başınıza yapmaya alışmış olabilirsiniz. Tanrı'nın yardım edip etmeyeceğinden kuşku duyabilirsiniz. Daha ileri gidiyim mi? Yardım etmek isteyip istemediğinden bile kuşku duyabilirsiniz. Ama şuna inanın, O YARDIM EDEBİLİR ve YARDIM ETMEK İSTİYOR. Çünkü Tanrı salt sevgidir ve sevgide ayırım, kuşku, bencillik ve vazgeçmek yoktur! Hele O’nda hiç yoktur! Tanrı sizi bereketlemek istiyor. Bu O'nun insanlık için isteğidir ve ihtiyaçları karşılayarak, kurtuluş ve mucizeler sağlayarak, gücünü ortaya koyarak bunu gerçekleştirmeye devam ediyor.

Ve şimdi seni davet ediyor!

Kapısından girecek misin?

 

Sezar İnceoğlu

Hristiyan hizmetkar.
1979 doğumlu olan Sezar İnceoğlu, evli ve İstanbul’da yaşamaktadır. 2000 Yılından beri İsa Mesih'i izlemektedir.


Ücretsiz Kitap

Sevgili ziyaretçimiz. Tanri.org içerikleri Hristiyan bakış açısına ve İncil temellerine göre irdelenmiştir. Hristiyan bakış açısının temel kaynağı İncil'dir ve eğer siz de kargo dahil tamamen ücretsiz bir İncil ya da Hristiyan bakış açısına dair farklı kitaplar almak isterseniz aşağıdaki linkten bir form doldurmanız yeterli olacaktır.

İncil ve kitap gönderme hizmeti, tamamen ücretsiz olarak kutsalkitap.org tarafından yapılmaktadır. Bu hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

İlgili İçerikler

Bizi Takip Edin

Çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz. İlginç, samimi, renkli, içe dönük, dışa dönük ve pek çok tarzda insanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.