Seçilmiş 

Öyleyse, Tanrı’nın kutsal ve sevgili seçilmişleri olarak yürekten sevecenliği, iyiliği, alçakgönüllülüğü, sabrı, yumuşaklığı giyinin.

Koloseliler 3:12

 

Ah İsa, ne kadar sık bu buyuruğuna rastladım ve aynı zamanda konunun can alıcı noktasını kaybettim. 

“Yürekten sevecenliği, iyiliği, alçakgönüllülüğü, sabrı, yumuşaklığı giyinin,” evet, “Tanrı’nın kutsal ve sevgili seçilmişleri olarak.” 

 

Ben değerli olduğumu, ben sevgili olduğumu, ben Rab’bimin amacıyla seçildiğimi bilmeden nasıl sevecenliği, iyiliği, alçakgönüllülüğü giyinebilirim? Kendiliğimden gayretim, güçsüz. 

 

İlk önce olmam, bilmem lazım. 

İlk önce kabul etmem lazım.

Sonra yapabilirim, giyinebilirim.

 

Sevgili Rab’bim bana şöyle konuşur:

 

Gel, Benimle otur, sevgili kızım.

Bekle. İşit.

Sakin ol.

Bil -

Tanrı Benim

Başka yoktur. 

Sen Benimsin 

Derin derin sevilmiş olansın.

Ruhumun sesini işit

Sen Benim amacımla seçilmişsin.

Kalbin bununla dolsun:

Seni iyi tanıyorum, 

Anlıyorum,

Seviyorum.

 

Ah İsa, Senin sevgiyle beni doldur. Benim kalbim, benim amaçlarım senin gibi olsun. Senin kutsal ve sevgili seçilmişlerinden birini olarak sevecenliği, iyiliği, alçakgönüllülüğü, sabır ve yumuşaklığı giyineyim. Yanımdakilere senin senginle dokunulsun, Rab. Onları sevmeye bana yardım et.

Amin. 

 

 

Ayşe Fatihoğlu

Genç bir anne,

2005’den beri İsa izleyen 2010’dan beri anne olan Rab’bin hizmetçilerinden biriyim. Yazdığım her şeyi Rab kullansın diye dua ediyorum. 


İlgili İçerikler

Bizi Takip Edin

Çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz. İlginç, samimi, renkli, içe dönük, dışa dönük ve pek çok tarzda insanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.