Seçilmiş 

Öyleyse, Tanrı’nın kutsal ve sevgili seçilmişleri olarak yürekten sevecenliği, iyiliği, alçakgönüllülüğü, sabrı, yumuşaklığı giyinin.

Koloseliler 3:12

 

Ah İsa, ne kadar sık bu buyuruğuna rastladım ve aynı zamanda konunun can alıcı noktasını kaybettim. 

“Yürekten sevecenliği, iyiliği, alçakgönüllülüğü, sabrı, yumuşaklığı giyinin,” evet, “Tanrı’nın kutsal ve sevgili seçilmişleri olarak.” 

 

Ben değerli olduğumu, ben sevgili olduğumu, ben Rab’bimin amacıyla seçildiğimi bilmeden nasıl sevecenliği, iyiliği, alçakgönüllülüğü giyinebilirim? Kendiliğimden gayretim, güçsüz. 

 

İlk önce olmam, bilmem lazım. 

İlk önce kabul etmem lazım.

Sonra yapabilirim, giyinebilirim.

 

Sevgili Rab’bim bana şöyle konuşur:

 

Gel, Benimle otur, sevgili kızım.

Bekle. İşit.

Sakin ol.

Bil -

Tanrı Benim

Başka yoktur. 

Sen Benimsin 

Derin derin sevilmiş olansın.

Ruhumun sesini işit

Sen Benim amacımla seçilmişsin.

Kalbin bununla dolsun:

Seni iyi tanıyorum, 

Anlıyorum,

Seviyorum.

 

Ah İsa, Senin sevgiyle beni doldur. Benim kalbim, benim amaçlarım senin gibi olsun. Senin kutsal ve sevgili seçilmişlerinden birini olarak sevecenliği, iyiliği, alçakgönüllülüğü, sabır ve yumuşaklığı giyineyim. Yanımdakilere senin senginle dokunulsun, Rab. Onları sevmeye bana yardım et.

Amin. 

 

 

Ayşe Fatihoğlu

Genç bir anne,

2005’den beri İsa Mesih'i izleyen, 2010’dan beri anne olan, Rab’bin hizmetçilerinden biriyim. Yazdığım her şeyi Rab kullansın diye dua ediyorum. 


Ücretsiz Kitap

Sevgili ziyaretçimiz. Tanri.org içerikleri Hristiyan bakış açısına ve İncil temellerine göre irdelenmiştir. Hristiyan bakış açısının temel kaynağı İncil'dir ve eğer siz de kargo dahil tamamen ücretsiz bir İncil ya da Hristiyan bakış açısına dair farklı kitaplar almak isterseniz aşağıdaki linkten bir form doldurmanız yeterli olacaktır.

İncil ve kitap gönderme hizmeti, tamamen ücretsiz olarak kutsalkitap.org tarafından yapılmaktadır. Bu hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

İlgili İçerikler

Bizi Takip Edin

Çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz. İlginç, samimi, renkli, içe dönük, dışa dönük ve pek çok tarzda insanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.