İçerik Kaynağı:
ÇobanSalatası

ÇobanSalatası

ÇobanSalatası, Zekai TANYAR'ın kişisel blog sitesidir. Zekai TANYAR uzun yıllar Türkiye'de hem Karataş Kilisesi önderliği yapmış hem de pek çok kiliseye hizmetlerlei ile bereket olmuştur.

Blog içerisinde çok değerli, derin ve düşündürücü içerikler vardır, şiddetle tavsiye ediyoruz.

İşte kendi sözlerinden Zekai TANYAR

"1971’de bir gece Ege sahilinde oturmuş “Tanrım varsan seni, hayatın anlamını, varolmanın gerçeğini bilmek istiyorum” diye göklere fısıldayan bir genç olarak bu yolculuğa başladım. Tanrı bu basit seslenişe lütfedip yanıt verdi. 1972’de bazı İsevilerin tanıklığı ve İncil’i okuyarak iman edip Tanrı ile yürümeyi seçtim. Uzun yıllar hem normal iş alanlarında çalıştım hem de kilise önderliği yaptım. Birgün kenara çekilme zamanı geldi. Sessiz kalayım dedim, bir derecede bunu yaptım, ama Rab’den ve yaşamdan öğrendiklerim vardı. Acaba bunların İsa ile yürümeyi seçmiş olan başka kişilere faydası olur mu diye düşündüm. Özellikle de bu safhada Türkiye’de sayıca az İsevi varken. Arada bir paylaşacaklarımın yararı olup olmadığını siz tartacaksınız ve de tabii umarım olur." Zekai Tanyar 


Bizi Takip Edin

Çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz. İlginç, samimi, renkli, içe dönük, dışa dönük ve pek çok tarzda insanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.