Özde HristiyanlıkYazar: C.S. Lewis

Çevirmen:

Kitabın tamamına baktığınız zaman, aşağıdaki konulara göre düzenlendiğini göreceksiniz:

1-Doğru ve yanlış ile ilgili olarak insan doğasının yasası

2-Hristiyanların inandıkları

3-Hristiyan davranışı

4-Kişiliğinizin ötesinde

Böyle bir klasiği incelerken (ki eminim herkesin gözlemi farklı olabilir) benim kendi anladığım kadarıyla bazı gözlemleri paylaşacağım:

Öncelikle okuyacağınız bu kitabı pür dikkat ederek okumalısınız. Lewis, temel Hıristiyan inançlarının yanı sıra Tanrı'nın varlığını savunmak için mantığı kullanır. İlk bölümlerde bazen bir felsefe ders kitabı okuyormuş gibi hissedebilirsiniz ve özellikle okuduğunuz pasajı tekrar okumak zorunda kalabilirsiniz. Onun için okurken dikkatle okumalısınız.

Her cümlesinden ayrı keyif alacağınız bu müthiş eseri sizlere önermek isterim. Belki de yaşamlarımızın bir bölümünde kafanızı kurcalayan bazı sorularınızın cevaplarını bu kitapta bulabilirsiniz.

 

Kitabı internetten satın alabilir ya da KitapDinler uygulamasından ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz.

Bu linkten de dinleyebilirsiniz.

 

İyi okumalar veya iyi dinlemeler.

 


Ücretsiz Kitap

Sevgili ziyaretçimiz. Tanri.org içerikleri Hristiyan bakış açısına ve İncil temellerine göre irdelenmiştir. Hristiyan bakış açısının temel kaynağı İncil'dir ve eğer siz de kargo dahil tamamen ücretsiz bir İncil ya da Hristiyan bakış açısına dair farklı kitaplar almak isterseniz aşağıdaki linkten bir form doldurmanız yeterli olacaktır.

İncil ve kitap gönderme hizmeti, tamamen ücretsiz olarak kutsalkitap.org tarafından yapılmaktadır. Bu hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

İlgili İçerikler

Bizi Takip Edin

Çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz. İlginç, samimi, renkli, içe dönük, dışa dönük ve pek çok tarzda insanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.