İçerik Kaynağı:
Tanri.org

Tanri.org

Fark ettik ki farklı inançların tanımladığı, anlamlandırdığı “Tanrı” kavramı birbirinden farklı. A inancına göre Tanrı’nın karakteri, özellikleri, sevip sevmediği şeyler, insandan beklentileri, hatta insan yaşamının anlamı farklı iken B inancına göre bunlar benzer yönleri de olmalarına karşın farklı.

Aynı zamanda Hristiyan inancının tanımladığı Tanrı ile ilgili de doğru ya da yanlış pek çok fikir olduğunu görüyoruz.

O halde, Hristiyanların inandığı Tanrı kimdir, insan nedir, yaşamın anlamı nedir gibi sorulara bir de Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur, İncil) bağlamında bakmak ve merak edenlere, Hristiyanların ağzından, kaleminden, kamerasından, sesinden neye inandıklarını anlatabilecekleri platform oluşturmak istedik.

Niyetimiz kimsenin inancına, değerlerine kabalık etmek kesinlikle değil. Siz şu an bunu okuduğunuza göre bir şekilde bizler sizin zamanınıza konuk oluyoruz. Bundan dolayı size teşekkür ederiz.

Ama diğer yandan da, inancımıza yönelik bilinen yanlış algılara, “kitabınız değiştirildi” gibi iddalara cevap verme hakkımızı kullanmak istiyoruz.

Diğer yandan bu sitenin Hristiyanlar için, teşvik edici kaynakların bulunduğu bir kütüphane olabilmesini de hayal ediyoruz.


Bizi Takip Edin

Çekinmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz. İlginç, samimi, renkli, içe dönük, dışa dönük ve pek çok tarzda insanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.